Typov strešných krytín je neúrekom. Líšia sa tvarom, zložením, farbou i dizajnom. Jedno majú spoločné. Vášmu domu dodajú šarm a eleganciu. Od klasických vzorov až po tie extravagantné. Lesklé i matné. V najrôznejších farebných odtieňoch. Také sú strešné krytiny súčasnosti. S oblými i hranatými tvarmi. V profiloch plochých, vypuklých a taktiež vlnitých. Doslova dnes môžeme hovoriť o desiatkach rôznych farebných odtieňov, v ktorých môže vaša strecha vynikať.

 

Škridle

K najdrahším materiálom patrí pálená škridla. Zároveň ide o stopercentne prírodný produkt. Líši sa nanášaním farby či už jemnou vrstvou ílu, kremičitanov alebo farbiacich oxidov. Tieto krytiny sú najekologickejšie a zdraviu najprospešnejšie.Veľmi odolné voči mechanickému opotrebovaniu spôsobenému snehom, ľadom, prípadne pohybom na streche sú betónové škridly. Taktiež sú chránené proti vzniknutiu machu na povrchu a vynikajúco odvádzajú zrážkovú vodu. Nepresakujú, tým pádom si stále udržiavajú svoju váhu a stálosť farby. Strešné krytiny vyrábané z organických vlákien vás oslovia najmä cenou. Sú taktiež veľmi nenáročné na skladovanie či transport, jednoducho montovateľné a ľahké. Aj tu je na mieste hovoriť o kvalite a vysokej odolnosti. Strechy sú trvácne, k dispozícii vo viacerých farbách.

 

Vyberte si tú správnu strechu na váš dom.

 

EKO strechy

Vrámci ekologických riešení, ktoré nás atakujú na každom kroku a pripomínajú nám potrebu menšieho zaťažovania našej planéty, prichádzajú výrobcovia strešných krytín s novinkami. Medzi ne patria napríklad kompletné solárne riešenia, ktoré sú súčasťou vašej strechy. Vybrať si pritom môžete buď nadstrešné alebo vstavané kolektory.   Oba typy sú vizuálne veľmi estetické a šetria energiu, ako aj eurá vo vašej peňaženke. Znie to neuveriteľne, ale vďaka solárnym strechám je možné napríklad na ohrev vody ušetriť až 70 % nákladov. Výhodou takýchto solárnych striech pred samostatnými kolektormi je, že v tomto prípade máte všetko hotové naraz, od jedného výrobcu, v rovnakom dizajne a nemusíte sa báť poškodenia strechy, čo sa môže stať, ak si solárne panely nechávate inštalovať separátne.

 

Odolnosť

Veľký dôraz sa dnes tak, ako vo všetkom, aj u striech kladie na jednoduchosť v zaobchádzaní a starostlivosti. Škridly sa vyznačujú pevnosťou a odolnosťou voči poveternostným podmienkam. Sneh, dážď, nárazový vietor či krupobytie - kvalitné strechy odolajú všetkým týmto nástrahám. Pri dôslednom namontovaní, správnej konštrukcii a kvalitnej krytine nebudete viac o svojej streche vedieť. Iba vtedy, keď sa na ňu budete hrdo pozerať a ukazovať ju okoloidúcim.